Adana’da Kapkaç Anı Mobese Kamerasına Yansıdı

ankara trafik kamera görüntüleri

ADANA’da, 60 yaşındaki Asiye Uğur Başçiçek’in elindeki çantayı kapkaç yöntemi ile çaldığı iddia edilen 33 yaşındaki Emin Fırat Ç., kaçarken önüne çıkan bir otomobile çarptı. Aksayarak olay yerinden uzaklaşmaya çalışan şüpheli, polis tarafından kısa süre içinde yakalandı. Kapkaç anı Mobese kamerası tarafından görüntülendi.

Olay, dün saat 15.00 sıralarında Kızılay Caddesi üzerindeki PTT şubesi önünde meydana geldi. Kızının havale ile gönderdiği 800 lirayı PTT’den alan Asiye Uğur Başçiçek’in elindeki çanta, yola çıktığı an, arkasından gelen bir kişi tarafından kapkaç yöntemi ile çalındı. Yaya olarak kaçan şüpheli, önüne çıkan bir otomobile çarptıktan sonra aksayarak olay yerinden uzaklaştı.

Çevredekilerin ihbar etmesi üzerine olay yerine sevk edilen çok sayıda polis, şüpheli Emin Fırat Ç.’yi çaldığı 800 lira para ile birlikte kısa sürede yakaladı. Kapkaça uğrayan Başçiçek tarafından teşhis edilen şüpheli gözaltına alındı.

Mobese kamerası tarafından saniye saniye kaydedilen olayda, kapkaç şüphelisi Emin Fırat Ç., arkasından yaklaştığı Asiye Uğur Başçiçek’in elindeki çantayı alarak, yaya olarak kaçmaya başlıyor.

Bu sırada ani bir hamle yapan şüpheli, arkasından gelen otomobilin yan kapısına çarpıyor. Emin Fırat Ç., daha sonra aksayarak kaçmaya devam ediyor.

Şüpheli, ifadesinin alınmasının ardından adliyeye sevk edilecek.

Kaynak: Milliyet

Gelen Aramalar şileyi canlı izle