Beyazıt Kulesi Mobese Kamerası Canlı Yayın

Beyazıt Kulesi Mobese Kamerası

İstanbul’un Beyazıt semtine inşa edilen tarihi kule 1749 yılında tamamlanmıştır. Asıl amacı yangınlara acil müdahale edebilmek adına etrafı gözetlemek ve gerekli yerlere haber vermektir. 180 basamakla çıkılan tepenin yüksekliği de 85 metreyi bulmaktadır. Nöbet katı, işaret katı ve sancak katı olmak üzere üç bölümden oluşmuştur. İkincil olarak da ertesi günün havasını İstanbul halkına bildirmek için kullanılmak amacıyla havanın her durumu için farklı bir renk seçilerek kulede geceleri fenerler yakılmıştır.

Günümüze kadar sağlam bir şekilde gelebilmiş olan kule, yaşadığı talihsizlikler sonucu aldığı tahribatlardan ötürü son olarak 1828 yılında tekrar yapılmıştır. Beyazıt Kulesi Mobese Kameraları Canlı İzle programı sayesinde günümüzde sadece ziyaret ederek değil canlı yayın ile de takip edilmeye başlanmıştır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarının bir ürünü olan Beyazıt Kulesi Mobese Kameraları Canlı İzle uygulaması, kullanılan teknolojik araçlar sayesinde Full HD görüntü kalitesiyle arzu eden herkese sunulmaktadır. Son dönemlerde yaygın olarak kullanılan bu canlı yayın sistemleri sayesinde istenilen her an ve her yere erişmek mümkün kılınmaktadır.

İstanbul Beyazıt Mobese Kameraları HD Canlı İzle  beyazit 2 İstanbul Mobese Kameraları HD Canlı İzle