Beyazıt Meydanı Mobese Kamerası Hakkında

Beyazıt Meydan Kamerası

İstanbul’da bulunan önemli tarihi mekânlardan bir tanesi de Beyazıt Meydanı’dır. Bizans döneminde aktif olarak kullanılır iken en büyük meydan olma özelliğine sahip olan bölge, Osmanlı döneminde de saray meydanı olarak kullanılmıştır. Bir dönem adı Hürriyet Meydanı olarak değiştirilse de çok geçmeden eski ismine çevrilmiştir. Günümüzde, çevresinde Beyazıt Camii, Beyazıt Kulesi ve mahallesi de bulunmaktadır. Beyazıt Meydanı Mobese Kameraları Canlı İzle uygulamasının kullanıma girmesi ile birlikte bir kez daha popülerliğe kavuşmuştur.

Ulaşım akslarının odak noktasında bulunan mevki, hem tarihi hem sanatsal yapısıyla yerli ve yabancı halkın dikkatini çekmektedir. Beyazıt Meydanı geniş alanıyla olduğu kadar içinde bulundurduğu İstanbul üniversitesi ile de göz doldurmaktadır. Meydanda Fen ve Edebiyat Fakültesi yerleşkesi bulunan okulun yapısı gereği de tarihi bölgenin ruhu bozulmadan kalmıştır.

Beyazıt Meydanı Mobese Kameraları Canlı İzle uygulaması İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulmaktadır. Günün her saatinde aktif ve canlı olarak kullanılabilen bu program için son teknolojiden yararlanarak Full HD yüksek çözünürlüklü kameralar tercih edilmiştir.

İstanbul Beyazıt Meydanı Kameraları izle