İzmir’in MOBESE kamera sistemi parasızlığa takıldı

Evet arkadaşlar konu başlığını yanlış okumadınız 29 Mart 2008 Yılında ihalesi yapılan İzmir Mobese Kamera Sistemi parasızlığa takıldı buyurun izmir mobese kamera sistemi hakkında milliyet.com.tr’nin haberi…

elektrik direkleri mobese

İzmir’de yapımı bir türlü tamamlanamayan Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu (MOBESE) için kaynak sıkıntısı çözülemedi.

İl Emniyet Müdürlüğü, Özel İdare’nin 2011’de ayıracağı kaynağı artırması için gelecek hafta İl Genel Meclisi’ne MOBESE brifingi verecek.

Her cinayet ve terör olayında eksikliği gündeme gelen MOBESE’nin ihalesi 29 Mart 2008’de yapılmıştı. 22 milyon 218 bin 234 TL’lik ihale bedeli için bugüne kadar 4.4 milyon TL’si Özel İdare’den, gerisi Emniyet Genel Müdürlüğü’nden olmak üzere toplam 8.4 milyon TL kaynak aktarıldı.

Bu arada bir yıllık gecikme ve bina tefrişatı nedeniyle yüzde 10 fark eklenince ihale bedeli 24 milyon 440 bin 57 liraya yükseldi.

Komuta merkezi başta olmak üzere ilerleyen çalışmalara karşın, özellikle kamera alımlarını da kapsayacak kaynak bulmada sıkıntı başladı.

Konu, en son Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz’ın İl Genel Meclisi Başkanı Serdar Değirmenci’yi ziyaretinde gündeme geldi. Brifing sonrası adım atılacağı belirtildi.