Tokat Mobese Kameralarına Yansıyan Kazalar

Tokat’ta, Mobese ve trafik kameralarına yakılan trafik kazaları minibüs şoförlerini şaşırttı.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi hattında çalışan minibüs şoförleri İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Bölge Trafik Bürolar Amiri Baş komiser Yüksek Bozkurt tarafından bilgilendirildi.

Türkiye’de meydana gelen kazaların birçoğunun aşırı sürat, dikkatsizlik ve kural ihlali sonucu yaşandığına dikkat çeken Bozkurt, verilere göre 2009 yılında 110 bin 906 yaralamalı ve ölümlü meydana gelen trafik kazasında 4 bin 300 kişinin hayatını kaybettiğini 200 b,n 405 kişinin ise yaralandığını söyledi.

2010 yılı Ağustos ayı itibariyle ise 74 bin 515 kazada 2 bin 631 kişinin kaza yerine hayatını kaybettiğini 134 bin 237 kişini ise yaralandığını söyledi.

Sunumda ayrıca sürücülere yaşanan kazaların nasıl meydana geldiği MOBESE kameraları tarafından tespit edilen görüntüler eşliğinde izletildi.

Kentin değişik noktalarına yerleştirilen MOBESE kameralarına özellikle kırmızı ışık ihlalleri ve dikkatsizlik sonucu yaşanan kazalar yansıdı .

Aşırı yüklü bir kamyonun devrilmesi, kaza yapan araç sürücülerinin kavgası, kırmızı ışık ihlali
sonucu yaşanan kazalar, yaya geçitlerinde meydana gelen kazaların yanı sıra otomobili bozulan bir sürücünün at arabası ile aracını çektirmesi de yer aldı. Meydana gelen kazaları izleyen sürücüler şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Hürriyet Video’larını izlemek için Flash 7 veya daha yüksek eklenti yüklenmeniz gerekmektedir. Yüklemek için tıklayınız!!!

Gelen Aramalar tokat mobese,tokat mobese kazaları,tokat mobese canlı yayın,tokat mobese kameraları