Türk Emniyet Teşkilatına Kablosuz MOBESE Kamera Sistemi

Türk Emniyet Teşkilatı WiMAX MOBESE çözümleriyle 20 kilometrelik bir alanda kullanabilecek. Bu, Türk güvenlik güçlerine MOBESE sisteminde sınıf atlatacak;

WiMAX MOBESE çözümleri

Dünyanın en büyük kablosuz ekipman üreticisi Türk Emniyet Teşkilatına kablosuz MOBESE`de sınıf atlatacak olan teknolojiyi CeBIT`te tanıtıyor.

Dünyanın en büyük kablosuz ekipman üreticisi Alvarion ve Türkiye`nin kablosuz platformlardaki lider uygulayıcılarından Net İletişim, Türk Emniyet Teşkilatına kablosuz MOBESE`de sınıf atlatacak olan teknolojiyi CeBIT`te tanıtıyor.Net İletişim, 20 kilometrede etkili olup kurum ve şirketlerin kendi kablosuz baz istasyonunu kurabilmelerini sağlayan Fixed ve 4Motion teknolojisini CeBIT`te tanıtıyor. Şirket, sabit ve mobil WiMAX ekipmanları ile yapılan tanıtımda kablosuz sistemle görüntü, data ve internet aktarımı yaparak bir ilki gerçekleştirdi.

Net İletişim Genel Müdürü Ömer Demir, `Özellikle emniyet güçleri hiçbir kablo döşemeden WiMAX MOBESE çözümleriyle 20 kilometrelik bir alanda kullanabilecek. Bu, Türk güvenlik güçlerine MOBESE sisteminde sınıf atlatacak` dedi.

AZ MALİYET, YÜKSEK GÖRÜNTÜ

WiMAX teknolojisinin, Kuzey Amerika, Orta Doğu, Afrika ve Asya gibi birçok ülkede başarıyla kullanıldığını belirten Demir, `Sabit veya mobil olarak kullanılabilen WiMAX teknolojisi ile mevcut kapasitelerden daha fazla geniş band erişimi sağlanabiliyor. İletişim teknolojileri için dönüm noktası niteliğinde olan WiMAX ile ses, görüntü, data ve internet erişimi son kullanıcıya sorunsuz şekilde ulaşıyor. WiMAX teknolojisi hem kolay uygulanıyor hem de daha az maliyeti oluyor` dedi.

İlk önce Emniyet`e

WiMAX teknolojisi, Türkiye`de 3G`nin uygulamadaki gecikmesi sebebiyle henüz lisanslalandırılamazken, Bilgi Teknolojileri Kurumu(BTK), şehir izleme kameralarının (MOBESE) altyapısında tamamlayıcı teknoloji olarak kullanılması amacıyla 3.5 GHZ frekansında 50 mhz`lik spektrumu Emniyet Genel Müdürlüğü`ne tahsis etti. WiMAX`ın ülkemizde tam anlaşılamadığını söyleyen Demir, `Alvarion haricindeki birçok üreticinin MOBİL WiMAX çözümüne sahip olmaması sebebiyle Emniyet Genel Müdürlüğü WiMAX teknolojisini hakkıyla kullanamıyor` dedi.
Mobil WiMAX cihazları ile yüksek kapasitede, 3G`den 4 kat daha fazla kapasite ile erişim her türlü mobil cihaza yönelik olarak sağlanabiliyor.

Kaynak:A.A

Gelen Aramalar izmir mobese kamera görüntüleri