Etiket: istanbul canlı

Küçük Çamlıca Mobese Kamerası Canlı İzle

Küçük Çamlıca Kameraları

İstanbul şehrinin tarih kokan Üsküdar ilçesinin sınırları dahilinde yer alan küçük çamlıca gidip piknik ve kahvaltı yapabileceğiniz, tüm şehri ayaklarınız altında hissedebileceğiniz küçük çamlıca köşkü ile adından söz ettirmektedir. Devamı »

Gelen Aramalar istanbul canl,1z3ii tk

Hıdiv Kasrı Mobese Kamerası Canlı Yayından İzle

Hıdiv Kasrı Mobese Kamerası

Hıdiv Kasrı, 1907 yılında son Mısır Hıdivi Abbas Paşa tarafından İtalyan mimar Delfo Seminati’ye yaptırılmış olmakla birlikte İstanbul’un Beykoz ilçesinde Çubuklu sırtlarında bulunmaktadır. Aradan geçen yıllar ve çok sayıda el değiştirmeden sonra son olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan bir kuruluş tarafından alınmıştır. Mimarisinde Osmanlı ezgilerinin yanı sıra batılı tarzı da vardır. Tarihi binada, zamanın modern yapılarından alıntılanarak yapılmış asansör de mevcuttur. Devamı »

Saraçhane Mobese Kamerası Canlı Yayın

Saraçhane Mobese Kameraları

İstanbul’un gözde semtlerinden birisi olan Saraçhane, Roma ve erken Bizans döneminde inşa edilmiş yapılar arasında bulunuyor. Zamanında meydana gelen büyük yangınlar ve inşa edilen binalar Saraçhane semtinin fiziki ve sosyal yapısında önemli değişimlere sebep olmuştur. Semt yaşanan zorlu dönemden sonra esnaf bölgesi olma özelliğini kaybederek, İstanbul’un önemli bir kavşak noktası olmuştur. Devamı »

Mısır Çarşısı Mobese Kamera Yayını

Mısır Çarşısı Mobese Kamerası

Toplu alışveriş yapılan yerler tarihin her döneminde cazibe merkez olmayı başarmıştır. Bunun en güzel ve en eski örneklerinden biri de Mısır Çarşısı’dır. Mısır Çarşısı, Eminönü‘nde bulunmaktadır. Yeni Camii arkasında ve Çiçek Pasajının yanında yer almaktadır. İstanbul’un en eski ve en görkemli çarşısı olan Mısır Çarşısı aynı zamanda en eski kapalı çarşı olma özelliğine de sahiptir. Burası ayrıca İstanbul’un en önemli turistik noktalarından biridir. Burada şifalı bitkiler, baharatlar ve geleneksel ürünlerin satışı yapılmaktadır. Haftanın her günü açık olan bu çarşı hem yerli hem de yabancı turistlerin uğrak noktaları arasında yer almaktadır. Devamı »

Gelen Aramalar mısır çarşısı panorama

Doğa Tepe Canlı Mobese Kamera Yayını

Doğa Tepe Boğaz Köprüsü Mobese Kamerası

İstanbul’un en güzel yerlerinden olan doğa tepe manzarası, eşsiz güzelliği ve İstanbul boğazını rahatlıkla izleyebilme özelliklerinden dolayı sıkça ziyaret edilen yerlerin başında gelmektedir. Bu manzaralar insanın ruhunu dinlendirerek huzur vermenin yanı sıra insanların doğanın ve tabiatın önemini biraz daha anlamasını sağlamaktadır. Boğaz köprüsü kamerası canlı yayın. Devamı »

Gelen Aramalar istanbul boaz kprs

Kapalı Çarşı Mobese Kamerası

Kapalı Çarşı Mobese Kamerası Canlı Yayın

Dünyanın en büyük alışveriş alanlarından birisi İstanbul’da bulunan tarihi Kapalı Çarşı’dır. Yapılan araştırmalara ve istatistikî çalışmalara göre günün yoğun saatlerinde yaklaşık olarak yarım milyon insana ev sahipliği yapmaktadır. Temelleri 1461 yılında atılmıştır. 30.700 metrekare alana kurulan çarşıda çok sayıda sokak ve dükkân bulunmaktadır. Bu tarihi bölge kapalı kapılarının ardında bir şehri andırmaktadır. İstanbul’daki en uğrak ve mutlak suretle gezilip görülmesi gereken yerlerin baş sıralarında gelir. Devamı »

Emirgan Canlı Mobese Kameraları Hakkında

İstanbul’un adı duyulan semtlerinden biri olan Emirgan, Sarıyer ilçesine bağlı, deniz kenarına sahip olan bir semttir. Emirgana gittiğinizde deniz kenarında bulunan çay bahçelerinde martı sesleri eşliğinde çayınızı yudumlayabilir ve İstanbul Boğazının o eşsiz manzarasının tadını çıkarma imkânına sahip olabilirsiniz.

Emirgan Mobese Kamerası Devamı »

Büyük Çamlıca Mobese Kamerası Canlı Yayın

Büyük Çamlıca Kameraları

İstanbul şehrinin manzarasını izlemek ve o güzelliği yaşamak adına gidilmesi gereken mekânların başında gelen Büyük Çamlıca, Avrupa yakasının Üsküdar ilçesinin sınırları dahilinde yer almaktadır. Denizden 268m yükseklikte olan bu tepeden İstanbul boğazının eşsiz manzarasını İBB Kameraları sayesinde izlemek rahatlıkla mümkün olmaktadır. Devamı »

Beyazıt Meydanı Mobese Kamerası Hakkında

Beyazıt Meydan Kamerası

İstanbul’da bulunan önemli tarihi mekânlardan bir tanesi de Beyazıt Meydanı’dır. Bizans döneminde aktif olarak kullanılır iken en büyük meydan olma özelliğine sahip olan bölge, Osmanlı döneminde de saray meydanı olarak kullanılmıştır. Bir dönem adı Hürriyet Meydanı olarak değiştirilse de çok geçmeden eski ismine çevrilmiştir. Günümüzde, çevresinde Beyazıt Camii, Beyazıt Kulesi ve mahallesi de bulunmaktadır. Beyazıt Meydanı Mobese Kameraları Canlı İzle uygulamasının kullanıma girmesi ile birlikte bir kez daha popülerliğe kavuşmuştur. Devamı »

Beyazıt Kulesi Mobese Kamerası Canlı Yayın

Beyazıt Kulesi Mobese Kamerası

İstanbul’un Beyazıt semtine inşa edilen tarihi kule 1749 yılında tamamlanmıştır. Asıl amacı yangınlara acil müdahale edebilmek adına etrafı gözetlemek ve gerekli yerlere haber vermektir. 180 basamakla çıkılan tepenin yüksekliği de 85 metreyi bulmaktadır. Nöbet katı, işaret katı ve sancak katı olmak üzere üç bölümden oluşmuştur. İkincil olarak da ertesi günün havasını İstanbul halkına bildirmek için kullanılmak amacıyla havanın her durumu için farklı bir renk seçilerek kulede geceleri fenerler yakılmıştır. Devamı »