Van İl Jandarma Komutanlığı, Trafiği Mobese Kameralar ile Takip Edecek

Van trafiği artık daha güvenli olacak giriş ve çıkışlar yeni kurulan 6 mobese kamerası ile 7 gün 24 saat Takip edilecek.

van trafik kameraları

Van İl Jandarma Komutanlığı, kentin 6 giriş-çıkış noktasına plaka okuma özelliği de olan MOBESE kamera sistemi yerleştirdi.

Van İl Jandarma Komutanlığı, kentin 6 ana giriş ve çıkış noktasına plaka okuma özelliği de olan MOBESE kamera sistemi kurdu.

Birkaç gün önce kurularak hizmete giren sistem hakkında basın mensuplarına bilgi veren Van Valisi Münir Karaloğlu, Türkiye’de son yıllarda özellikle büyük şehirlere MOBESE sisteminin kurulduğunu ifade ederek, söz konusu sistem sayesinde önleyici polis hizmeti konusunda çok ciddi bir başarı elde edildiğini kaydetti. Van’da da 29 Mart Yerel Seçimleri öncesinde valilik olarak arama noktaları kaldırılarak bu konuda büyük bir rahatlama sağladıklarını ifade eden Vali Karaloğlu, “İçişleri Bakanlığımız, vatandaşa eziyet edilmeden önleyici hizmetin sunulması ile ilgili genelge yayımlandı. Biz de bunun üzerine kentin giriş ve çıkış noktaları olan jandarmanın sorumluluğundaki bölgelere de bu sistemi kurmaya karar verdik. Sistem üzerinden araçları takip edelim düşüncesi oluştu. Şehrin 6 ana giriş noktasında, üzerinde plaka tanıma sisteminin de yer aldığı MOBESE sistemi kuruldu” dedi.

Devamı »